درخواست شستشو

بازدید و دریافت پرده

شستشوی پرده

تحویل پرده در محل

‌برای شستشوی پرده باید چه کرد؟

در بسیاری از خانه‌ ها و خانواده ‌های ایرانی زمانی که صحبت از خانه ‌تکانی و شستشوی پرده و فرش می‌شود، همه‌ی افراد خانواده به ‌نوعی تلاش می‌کنند از زیر بار این کار شانه خالی کنند. از طرفی شستشوی پرده و فرش برخلاف شستن لباس ‌های مختلف پیچیدگی‌ هایی دارد که اگر به فوت ‌و فن آن آشنا نباشید ممکن است به فرش ‌ها و پرده‌ های خود آسیب برسانید. مسترپاک به‌عنوان یکی از برترین پرده‌شویی‌ها که سال‌ها تجربه را در کارنامه دارد، در کنار شماست تا با مشکلی مواجه نشوید.

بنابراین قبل از فرارسیدن عید نوروز و پیش از برگزاری مهمانی ‌های خانوادگی و دوستانه که همه در تلاش ‌اند تا از زیر بار شستشوی پرده و فرش فرار کنند، شستشوی پرده‌ ها می‌ تواند مشکلات زیادی برای خانه‌ ها ایجاد کند. از آنجا که هر نوع پرده هم بافت، پارچه و ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارد، بنابراین باید شیوه‌ی شستشوی آن هم متفاوت باشد.

شستشوی پرده در بسیاری از موارد با ابزار و تجهیزات خانگی ممکن نیست و برای شستشوی آن ‌ها حتما باید از آب با دمایی معین استفاده کرد. بافت و پارچه‌ برخی از پرده ‌ها به آب داغ حساس است و برخی دیگر هم باید با آب سرد شسته شوند.

شستشوی پرده حریر

پرده‌های حریر که به همراه توری‌های زیبای آن‌ ها در خانه‌ های ایرانی بسیار یافت می‌شود، یکی از پرده‌هایی است که باید برای شستن آن حسابی وسواس به خرج دهید. اگر به‌خاطر رنگ روشن پرده‌ حریر و توری آن قصد دارید آن را بشویید، لازم است به توصیه ‌های ایمنی دقت کنید چراکه اگر با روش اشتباهی پرده‌های حریر را بشویید، نه ‌تنها کثیفی آن‌ ها برطرف نمی‌ شود، بلکه پرده چروک و چرک‌ مرده خواهد شد.

بنابراین اولین توصیه این است که شستشوی پرده حریر را دیر به دیر انجام ندهید چراکه درصورت کثیف‌شدن آن به‌سختی می‌توان پرده را مثل روز اولش کرد. مسترپاک در جریان شستن پرده‌های حریر ابتدا یک قسمت کوچک از کناره‌ های پرده را انتخاب کرده و همان قسمت را با مواد شستشوی ملایم می‌شوید. اگر بافت پارچه تغییر شکل ندهد و کثیفی هم رفع شود، حالا کل پرده را با همان روش خواهیم شست در غیر اینصورت از روش دیگری استفاده خواهیم کرد.

شستشوی پرده زبرا

بعد از آنکه با مراحل شستشوی پرده حریر در مسترپاک آشنا شدید، جالب است بدانید که اولین توصیه‌ ما برای شستشوی پرده زبرا هم این است که فواصل زمانی شستشوی پرده را کم کنید تا مجبور نباشید برای تمیزکردن آن به زحمت بیفتید.

توصیه‌ی دوم این است که قبل از تماس پرده با آب یک دور آن را با جاروبرقی گردگیری کنید و پس از انجام این مرحله به‌سراغ شستشوی پرده با شامپو فرش بروید.

و در نهایت توجه داشته باشید که شوینده ‌هایی که استفاده می‌کنید خاصیت اسیدی نداشته باشند و دارای رایحه‌ای ملایم باشند. شوینده ‌های قوی یکی از مهمترین عوامل آسیب به پارچه‌ی پرده‌های زبرا است. مسترپاک با آگاهی کامل از حساسیت پارچه‌ی پرده‌های زبرا از شوینده‌هایی استفاده می‌کند که به هیچ وجه به بافت پارچه آسیب نزنند.

با مستر پاک دیگه نیازی نیست نگران شستشوی کت و شلوارت باشی!

شستشوی پرده شید

پرده‌های شید ازجمله پرده‌ های جدیدی هستند که امروزه در خانه‌ها و شرکت‌ها زیاد استفاده می ‌شوند. برای تمیزکردن و شستشوی پرده شید باید آن را به‌طور کامل باز کرده و اگر جارو برقی مجهز به فرچه در اختیار دارید، به‌وسیله‌ی آن سطح پرده را گردگیری کنید.

مسترپاک با استفاده از یک شوینده‌ی حرفه ای و تخصصی پرده را می‌شوید. این محلول به عنوان یک شوینده حرفه ای از برند های اروپایی تهیه می گردد، و ضمن اینکه پرده را بسیار تمیز می کند هیچ آسیبی به پده وارد نمی کند.

شستشوی پرده

اگر در منزل شستشوی پرده شید را انجام می‌دهید، فراموش نکنید که پس از انجام مراحل شستشوی پرده شید آن را در حالت باز نگه دارید چراکه اگر رول ‌های آن را روی هم جمع کنید ممکن است باعث ایجاد بویی نامطبوع شود.

شستشوی پرده ابریشم

برای شستن پرده‌ های ابریشمی کافی است در یک وان یا تشت بزرگ مقداری آب بریزید و سپس به مقدار خیلی کم مایع لباسشویی به آن اضافه کنید. در این مرحله لازم است پرده را چنگ بزنید و سپس سپس آب درون وان را تخلیه کنید و پرده را هم آبکشی کنید.

بعد از این مرحله دوباره تشت یا وان را از آب پر کنید و این بار یک قاشق سرکه‌ی سفید به آن اضافه کنید. بعد از انجام این کار چند بار آبکشی کنید و اجازه دهید پرده به آرامی خشک شود. توجه کنید که فرآیند خشک‌کردن پرده ابریشمی نباید زیر آفتاب مستقیم باشد و بهتر است این جنس پرده را در سایه پهن کنید.

تمام این مراحل در مسترپاک با استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته انجام می‌شود و پرده‌های شما از هرگونه آسیبی در امان می‌مانند.

شستشوی پرده کرکره

پرده‌ های کرکره در دو نوع عمودی و افقی ساخته می‌شوند. جالب است بدانید برای شستشوی آن‌ها مهم است که پرده‌های شما از چه نوعی باشند. جنس پرده‌های کرکره می‌تواند از چوب، فلز و یا پارچه باشد. در مرحله‌ اول باید با استفاده از یک گردگیر، گردوخاک سطح پرده‌ها را پاک کرد.

پرد ه‌های کرکره ‌ای از معدود پرده‌هایی هستند که با استفاده از بخارشوی بسیار خوب تمیز می‌شوند. بنابراین اگر در خانه بخارشوی دارید، استفاده از آن را در اولویت قرار دهید.

پرده کرکره‌های چوبی و فلزی افقی را علاوه بر تمیزکردن با دستمال خیس می‌توان در تشت یا وان حمام هم شست. اگر قصد دارید با استفاده از پارچه‌های نرم و مواد شوینده، کثیفی پرده‌ های کرکره را پاک کنید، مراقب باشید که روی سطح پرده‌ها مواد شوینده باقی نماند.

برای شستن این پرده ‌ها فقط کافی است بخارشوی یا گردگیر را به‌صورت عمودی روی سطح پرده‌ها حرکت دهید تا گردگیری انجام شود. اگر قصد دارید پرده‌ های کرکره عمودی را با آب بشویید بهتر است آن ‌ها را از غلاف چوب‌پرده باز کنید و در آب ولرم بخیسانید. بهترین روش خشک‌ کردن پرده کرکره عمودی هم آویزان‌کردن آن از بند رخت است تا پرده‌ها چروک نشوند و از شکل نیفتند.

اگر برای شستن پرده کرکره خود با مشکل روبه‌رو هستید و نمی‌توانید توصیه‌های لازم در این زمینه را به‌ کار بگیرید، بهتر است به ترفندهای شستشوی مسترپاک اعتماد کنید و شستشوی پرده را به ما بسپارید.

شستشوی پرده لوردراپه

شستشوی پرده لوردراپه هم تا حدود زیادی مثل شستشوی پرده کرکره است. قراردادن این پرده‌ ها در آب گرم و سپس استفاده از اسفنج می ‌تواند روش بسیار مناسبی برای تمیزکردن این پرده‌ها باشد.

علاوه بر این پرده ‌های لوردراپه را می ‌توانید با ماشین لباسشویی هم بشویید اما باید دقت کنید سرعت و زمان کار لباسشویی بالا نباشد. اگر این جنس پرده را با سرعت ملایم، آب ولرم و در زمانی کوتاه بشویید، در لباسشویی هم به بافت آن آسیب نخواهد رسید.

شستشوی پرده

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می‌توان درباره‌ی پرده لوردراپه انجام داد، خشک‌ کردن آن با استفاده از خشک‌کن است. این کار ممکن است باعث آب ‌رفتن و کوچک ‌شدن پرده شود. آویزان ‌کردن پرده ‌های مرطوب لوردراپه بهترین روشی است که می ‌توانید با استفاده از آن پرده‌هایتان را خشک کنید.

حساسیت بالای این پرده در خشک‌‌شدن باعث شده بسیاری از مشتریان ما نتوانند به‌ سلامت پرده‌های خود را بشویند. اگر شما هم وقت کافی برای انجام این کار را ندارید یا نمی‌دانید چطور فرآیند شستشو را انجام دهید، بهتر است برای شستن پرده‌های لوردراپه خود با مسترپاک تماس بگیرید.

اگه میخوایی کفشاتو بشوری بدون اینکه بهش آسیب برسه اونو به مسترپاک بسپار!

شستشوی پرده رومن

شستشوی پرده ‌رومن کمی سخت‌تر از سایر انواع پرده ‌ها است زیرا به دلیل ظرافت طراحی آن ممکن است در اثر شستشوی پرده به آن آسیب وارد شود.

در ابتدا پرده‌ ها را به‌صورت کامل آزاد کنید تا چین ‌های پرده به‌صورت کامل صاف شوند. استفاده از جاروبرقی و گردگیر انتخاب مناسبی برای گردگیری این نوع پرده‌ هاست اما باید توجه کنید که از جاروبرقی برای تمیز کردن پشت پرده ‌ها استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب به بافت پارچه شود.

ترفندهای حرفه‌ ای مسترپاک برای شستشوی پرده‌های رومن خیال شما را از آسیب‌ندیدن پرده‌ها راحت می‌کند و اجازه نمی‌دهد پرده‌های رومن تغییر شکل دهند.

شستشوی پرده آمفی تئاتر

پرده‌های مجلل که معمولا در سالن‌های مختلف نصب شده‌ اند، به دلیل پارچه‌ های ضخیم و مقاومی که دارند کمتر از سایر انواع پرده‌ها آسیب می‌ بینند. برای شستن این پرده‌ها استفاده از روش شستشوی ایستاده پیشنهاد نمی ‌شود چراکه ممکن است نتوانید به‌ خوبی پرده را تمیز کنید.

پرده‌ های آمفی تئاتر معمولا اندازه‌های بسیار بزرگی دارند و نمی‌توان با استفاده از گردگیر یا جاروبرقی آن‌ها را تمیز کرد. به همین دلیل بهتر است این پرده‌ها را باز کرده و سپس آن‌ها را با استفاده از آب و مواد شوینده بشویید.

فراموش نکنید که برای شستن این پرده‌ها هم بهتر است از آب ولرم استفاده کنید و دور استفاده از مواد شوینده‌ی بسیار قوی را خط بکشید.

از آنجا که معمولا پرده‌های آمفی تئاتر بسیار بزرگ هستند و در مدارس، دانشگاه‌ها و سالن‌ها وجود دارند، بهتر است خودتان برای شستشوی آن‌ها وارد عمل نشوید چراکه هم شستن آن‌ها سخت است و هم خشک‌کردن آن‌ها دشوار است.

شست و شوی پرده پانچ

پرده ها پانچ به دلیل آمادگی و نصب آسان بسیار محبوب هستند. پرده های پانچ به دلیل حالت ایستاده خود به نظر می رسد که سقف خانه بالاتر است، بنابراین بهتر است از آن در آپارتمان های کوچک استفاده کنید.

نصب این  پرده ها بسیار آسان است. اهرم پرده را روی دیوار نصب کنید و حلقه ها را روی پرده به داخل اهرم پرده هدایت کنید. سپس پرده را تنظیم کنید تا بهترین دید را داشته باشید. این پرده ها سبک هستند و به راحتی پوشیده می شوند. در صورت تمایل می توان آنها را به راحتی از یک پنجره به پنجره دیگر منتقل کرد.

مزایای پرده پانج

ایستاده بودن پرده بسیار زیباست و نمای زیبایی به خانه افراد می دهد. این پرده به راحتی در چوب پرده حرکت می کندو به دلیل حالت ایستادن و فرمشان برخلاف تصور عموم اصلا نامنظم به نظر نخواهند رسید . پرده ها پانچ از پارچه های مختلفی مانند ابریشم، کتان، مخمل و … ساخته می شوند که می توان آن ها را با توجه به دکوراسیون مورد نظر انتخاب کرد.

طرح های مختلفی از پرده ها در بازار وجود دارد که به راحتی با هر نوع تجهیزات و دکوراسیونی ترکیب می شوند. پرده های اتاق کودک با طرح های مختلف شخصیت های کارتونی محبوب دختر و پسر مانند فروزن، میکی موس، سفید برفی، سیندرلا، داستان اسباب بازی و … و یا طرح های دیگر مناسب برای کودکان طراحی شده است.

پرده های اتاق نشیمن یا اتاق خواب را می توان با طرح های رنگی ساده، راه راه، عناصر گل، اشعار خوشنویسی و غیره انتخاب کرد.

پرده ها  پانچ نیز مانند سایر وسایل منزل پس از مدتی کثیف و کدر می شوند. برای جلوگیری از آلودگی زودرس پرده، بهتر است گرد و غبار پرده را با جاروبرقی در فواصل زمانی کوتاه تمیز کنید. برای این کار از یک سری مخصوص جارو برقی استفاده کنید. پس از تمیز کردن کثیفی پرده، می توانید از بخارشوی استفاده کنید و پرده را همانطور که در جای خود است تمیز کنید. اما اگر پرده خیلی کثیف یا لکه دار باشد. شما باید آن را از محل نصب بردارید و به طور کامل بشویید.

شاید برای شست و شو وقت کافی را نداشته باشید و یا نگرانی این را داشته باشید که حلقه های پانچ پرده شما آسیب ببینند برای جلوگیری از آسیب های احتمالی با خیالی آسوده برای شستشوی پرده پانچ با مسترپاک تماس بگیرید.

شست و شوی پرده دانتل

پرده های دانتل به دلیل مجلل بودن خود به عنوان لایه های رویی در پرده های چند لایه اتاق های نشیمن استفاده میشوند.

پرده های دانتل به دلیل گران و نفیس بودن برای ارزش بخشیدن به نمای خانه استفاده میشوند و به دلیل بافت خود بسیار حساس هستند.

برای داشتن پرده دانتلی با کیفیت روز اول در ابتدای هر فصل آن را با جارو برقی غبار روبی کنید ,اما به هیچ عنوان برای نظافت آن از بخار شوی و دمای بخار بالا استفاده نکنید زیرا پارچه دانتل شما در این شرایط بافت زیبا و استوار خود را از دست می دهد.

در صورت لکه شدن و نیاز به شست و شو آن را با آب ولرم و با حتی سرد با دست بشویید.

قطعا شست و شوی پرده ی دانتل با این ظرافت برای شما سخت خواهد شد اما با تماس با مستر پاک دیگر سختی وجود نخواهد داشت

شست و شوی پرده توری

پرده های توری و ابریشمی در رنگ های سفید و کرم و همچنین رنگ های روشن از استایل های مورد علاقه خانم های ایرانی هستند زیرا باعث نور طبیعی خانه می شوند و جلوه زیبایی به خانه می دهند.

برای این روش شستن پرده های توری و ابریشمی بسیار مهم است و طرفداران خود را دارد و فرقی نمی کند شما از جمله افرادی هستید که می خواهید پرده های توری یا ابریشمی را با دست در منزل بشویید یا ترجیح می دهید که  پرده های ابریشمی را در ماشین لباسشویی بشویید باید چند نکته را رعایت کنید، زیرا پرده های کثیف ممکن است  چرک مرده شوند و تغییر رنگ دهند ودیگر زیبایی اولیه را نداشته باشند , ممکن است به هدف خود برای روشن و سفید کردن پرده ها نرسید و فقط یک پرده کثیف مرده روی دستانتان باقی بماند.

قبل از شستن پرده های توری یا ابریشمی حتما یک گوشه از آن ها را بشویید و مطمئن شوید که تغییر رنگ یا شکل نمی دهند سپس در دمای مناسب برای هر نوع پارچه ای بشویید.

  1. برای شستن پرده های توری آن را چند بار با آب سرد بشویید تا کثیفی و دوده آن از بین برود.
  2. برای از بین بردن کامل گرد و غبار از روی پرده ها، مقدار کمی نمک به آب اضافه کنید تا پرده های توری شسته شوند.
  3. پرده را با پودر لباسشویی بشویید وسپس آبکشی نمایید .
  4. برای شستن پرده های توری از سفید کننده استفاده نکنید، زیرا باعث کدر شدن آن ها می شود.
  5. بهترین راه برای شستن پرده های مرده و چرک مرده این است که به اندازه صحیح پودر جوش شیرین در پروسه شست و شو اضافه کنید تا تمیزی دلخواه حاصل شود.

نکته: برای تمیز کردن پرده ها می توانید قبل از شستن پرده توری، مدتی آن ها را در پودر لباسشویی خیس کنید، اما بستگی به جنس آن دارد.

تمامی راه های لازم برای شست و شوی پرده توری شما را به شما آموزش دادیم اما شاید انجام این مراحل برای شما سخت و وقت گیر باشد اما با تماس با مستر پاک این مراحل با اطمینان طی خواهد شد.

شست و شوی پرده آستری

پرده آستری به عنوان لایه ای برای محافظت از حریم خصوصی خانواده ها عمل می کنند.

وجود برخی از لوازم جانبی به طور همزمان منجر به حفظ حریم خصوصی می شود و نور اتاق ها را مسدود می کند.

یکی از دغدغه ها و مراقبت های روحی بسیاری از خانم های خانه دار استفاده از پارچه های اضافی برای پرده ها در هنگام انتخاب آن ها است.

برای جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین پوشش، آسترها در نظر گرفته شده است.

در واقع آستر به عنوان محافظ پرده عمل می کند. این پارچه در پایین پرده اصلی نصب می شود. آسترها در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود هستند.

آسترها جدا از پرده ها هستند و به طور مستقل قابل شستشو هستند.

محدودیت در نوع انرژی که در دنیای امروز داریم باعث شده است که ازپرده آستری برای جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده شود.

آسترهای پرده معمولا در انواع و رنگ های مختلف آستر سفید و کرم و رنگی ساخته می شوند.

یکی از ارکان مهم جلوه آستر پرده هاست که ظاهر براق آن بسیار زیباست.

شست و شوی این رکن مهم بسیار مشکل است زیرا در پایین ترین لایه قرار دارد و به راحتی در هر فصل شاید غبار روبی نشده باشد پس بسیار دوده آلود میتواند باشد برای شست و شوی آن باید به گونه ای عمل کنیم که پرده آستری چرک مرده نشود که روی پرده اصلی سایه بیندازد.

بهتر است قبل از شست و شوی آن خوب پرده ی آستری را ب جارو برقی غبار روبی کرده و یا چندین بار در فضای باز بتکانید.

سپس آن را در آب ولرم چندین مرحله با پودر لباسشویی و پودر صابون خیسانده و سپس آبکشی کنید.

به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید زیرا باعث چرک مردگی پرده آستری شما خواهد شد.

شست و شوی پرده سه بعدی

شستن پرده های سه بعدی بستگی به نوع پرده شما دارد.زیرا پرده های سه بعدی روی پارچه های مختلف چاپ می شوند.اما این مهمتر از پارچه چاپی است که روی صفحه است.

پرده سه بعدی باید به گونه ای شسته شود که به مهر و موم پرده آسیبی وارد نشود.

میتوانید پرده سه بعدیرا در ماشین لباسشویی یا با دست بشویید که البته این نحوه شست و شو به جنس پارچه پرده سه بعدی شما بستگی دارد و باید نحوه شست و شو را از نوع الیاف پارچه مشخص کنید.

شستشوی پرده های سه بعدی را می توان به صورت هفتگی انجام دادو یا حتی فصلی ,اما من به شما توصیه می کنم این کار را هر هفته انجام دهید.زیرا اگر پرده را برای مدت طولانی کثیف نگاه دارید و مجبور به شستن هر دفعه آن باشد به مرور طرح روی پارچه خود را از دست خواهید داد.

برای نظافت هفتگی پرده سه بعدی خود آن را باجارو غبار روبی کنید و برای شست و شو ونظافت فصلی آن با مستر پاک تماس حاصل فرمایید.

شست و شوی پرده مساجد

مساجد در تمام ایران وجود دارند و اصولا از تعداد بالایی پنجره برخوردار هستند و به دلیل اینکه این مکان مقدس برای عبادت می باشد نظافت آن اعم از شست و شوی پرده مساجد از اهمیت بالایی برخوردار است.

شستن پرده های مساجد به صورت هفتگی یک کار همیشگی است.هر هفته که مسجد را تمیز می کنید جارو میکنید .با چوب یا ابزار مناسب به پرده های مساجد ضربه بزنیدتا غبار آن ها گرفته شود همچنین میتوانیدبرای تمیز کردن پرده از جاروبرقی استفاده کنید.

سالی 1 الی 2 بار بهتر است پرده مساجد به طور کامل باز,شسته و نصب گردند چون قطعا به دلیل اینکه در مکانی عمومی هستند لکه دار خواهند شد و لکه و حتی بو ی آن ها میتواند برای نماز گذاران آزار دهنده باشد.

بهتر است هر 6 ماه یکبار برای شست و شوی پرده مساجد با مستر پاک هماهنگ کنید تا پرده مساجد  را به بهترین نحو شسته و کاملا سالم به شما تحویل دهد.

قطعا باز کردن و شستن این تعداد پرده برای شما کار آسانی نخواهد بود.

شست و شوی پرده مدارس

مدارس مکانی امن برای رشد فرزندان ماست مکانی پر از نور و هیجان قطعا در سراسر ایران تعداد مدارس زیاد است و میدانیم اگر مدارس ما اصولی ساخته شده باشند دارای پنجره و پرده خواهند بود.

گاهی پرده مدارس وسیله ایی برای کنترل نور و یا صدا به داخل کلاس درس است و گاهی ابزاری برای شیطنت فرزندان ما در ساعات استراحت.

نطافت و تمیری این عضو بسیار مهم است زیرا با سلامت مستقیم فرزندان در ارتباط است .بهتر است از مستخدم مدرسه بخواهید که هر هفته پرده ها را با جارو غبار روبی کند و هر 2 الی3 ماه یکبارآن هارا باز کند و بشوید.

البته استفاده از شوینده مناسب قطعا مهم است ,بعلاوه سلامت و عدم خرابی پرده مدارس هم جزوی از برنامه باید قرار گیرد زیرا خرابی آن ها میتواند هزینه گزافی را بر عهده مدارس بگذارد.

البته ممکن است مستخدم مدرسه شما هم همانند مستخدم مدرسه بچگی ما پیر باشد و باز کردن و شستن این تعداد پرده برای او کاری طاقت فرسا باشد.

میتوانید کار خود را آسوده تر انجام دهید.

میتوانید با یک تلفن شستشوی پرده مدارس خود را به مستر پاک بسپارید و مطمئن باشید که آن هارا سالم تحویل خواهید گرفت.