درخواست شستشو

بازدید و دریافت پرده

شستشوی پرده

تحویل پرده در محل

اکثر کارشناسان لباسشویی موافق هستند که ابریشم مصنوعی با پلی استر، توری، گره های ریز، نوعی پارچه ابریشمی، مخملی و سایر پارچه های سبک وزن باید به عنوان ظرافت طبقه بندی شوند از پارچه های ابریشمی تا بندهای توری، این پارچه های خاص نیاز به یک روش متفاوت از آنچه شما برای تمیز کردن سایر لباس های خود استفاده می کنید. شستشوی کت و شلوار هم جزو مواردی می باشد که می بایستی به آن دقت نمایید.

پارچه های ظریف به هندلینگ دقیق احتیاج دارند تا به آنها در حفظ شکل ، ظاهر و طول عمر کمک کند در حالی که می توانید ظرافت های ظریف را با ماشین بشویید، بسیاری از وسایل شما مانند پارچه های بافتنی یا قلاب بافی نیاز به شستن دست ها و مراقبت های ویژه دیگری دارند.

برخی از موارد حتی ممکن است نیاز به سفر به پاک کننده های خشک داشته باشد. هرگز از شستن دست و یا ماشین لباسشویی ابریشم، جیر، چرم، پر، خز و پارچه های شکننده دیگر استفاده نکنید.

با رعایت این نکات تخصصی ، به لباس های ظریف خود رسیدگی کنید.

1. برچسب Delicates خود را بخوانید

بهترین مکان برای شروع یادگیری نحوه تمیز کردن و شستشوی لباس های ظریف  شما، برحسب مورد است. برخی از پارچه های ظریف مانند ابریشم، مصنوعی و گره های خوب دارای برچسب هایی هستند که می گویند “شستن دست” یا “تمیز کردن دست” در حالی که این شرایط استفاده از ماشین لباسشویی شما را رد نمی کند، این بدان معنی است که شما باید هنگام شستشوی ظرافت های خود مراقب مراقبت های اضافی باشید.

هنگامی که شک دارید ، شستن دست ها ایمن ترین راه برای انجام آن است.

بنابراین آیا می توانید ظرافت های دستگاه را بشویید یا خیر؟ بله و خیر.

بسته به نوع مواد ، اگر برچسب می گوید ، “خشک تمیز”، می توانید آن را با دست بشویید یا آن را در واشر تمیز کنید – تا زمانی که دستورالعمل شستشوی سازنده را رعایت کنید. اگر برچسب می گوید ، “فقط خشک تمیز شود” ، سپس به پاک کننده ها برود.

همه ما می خواهیم در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنیم، اما آخرین چیزی که شما می خواهید خراب کردن بلوز ابریشمی گران قیمت و یا دامن ابریشمی مورد علاقه خود است، که در تلاش برای صرفه جویی در چند دلار است.

2. بلافاصله لکه ها را درمان کنید

برای بهترین نتیجه ، به محض کشف آنها از لکه های لباس ظریف مراقبت کنید.

ادامه مطلب  نکاتی برای شستشوی پتو

قبل از شروع شستشوی لباس ها ، برخی اقدامات اضافی وجود دارد که می توانید برای کنترل بهتر لکه ها بردارید.

از استفاده از یک پاک کننده لکه تجاری، به خصوص در مورد ابریشم خودداری کنید.

همین مورد در مورد سفید کننده نیز صدق می کند.

در عوض ، از یک پاک کننده لکه طبیعی مانند سرکه سفید ، جوش شیرین یا آب لیمو استفاده کنید. حتی در مورد پاک کننده های طبیعی ، بهتر است آن را آهسته مصرف کرده و فقط به اندازه لازم از پاک کننده برای انجام کار استفاده کنید.

محلول را روی قسمتهای آغشته آغشته کرده و با انگشت خود را به آرامی داخل پارچه بمالید. برش لاکی و سایر مناطق شکننده کمی زمان بیشتری نیاز دارد، بنابراین صبور باشید. در مورد لکه های سنگین ، قبل از مالیدن آن ، 5 دقیقه اجازه دهید تا لکه بر روی لکه خیس شود.

اگر نمی خواهید بلافاصله لباس را بشویید ، آن را روی یک حوله تمیز و سفید صاف بگذارید. قبل از اینکه کاملاً خشک شود ، به مرحله شستشوی دست یا ماشین خود بروید.

3. بیاموزید که چگونه ظرافت ها را شستشو دهید

بهتر است از ظروف تمیز برای شستشو و شستشوی ظریف با دست استفاده کنید، اما می توانید به راحتی از سینک ظرفشویی استفاده کنید. ظرافت های خود را در چراغ ها و تاریکی ها مرتب کنید.

مرتب سازی موارد ظریف به شما امکان می دهد چندین ماده را بشویید و از محو شدن یا خونریزی آنها بر روی پارچه های دیگر خودداری کنید.
فقط از آب سرد یا گرم استفاده کنید زیرا آب گرم ممکن است لباس شما را کوچک کند یا رنگ های خود را محو کند.

از مواد شوینده فرمول شده برای شستن وسایل ظریف با دست استفاده کنید.

اگر یک ماده پاک کننده لباس زیر بودجه ندارید،یک محلول خانگی تمیز کننده با استفاده از یک فنجان آب گرم،یک قاشق چایخوری شامپو مخصوص کودک و یک قطره از روغن ضروری مورد علاقه شما می تواند جایگزین خوبی کند.

مواد شوینده خود را در آب گرم مخلوط کنید ، اما بیش از حد از مصرف آن خودداری کنید.

ممکن است برخی از آزمایشات با انواع مختلفی از ظرافت ها انجام شود،قبل از این که نسبت مواد شوینده به آب را به درستی دریافت کنید. لباس های خود را به آرامی در دایره ها ، پهلو به طرف و بالا و پایین بچرخانید.

ادامه مطلب  شستشوی پرده توری

مراقب باشید با ظرافت های ظریف مانند توری ، دنباله ها و غیره به یاد داشته باشید items موارد ظریف به دست زدن به ظریف نیاز دارند. ظروف تمیز خود را در یک ظرف دوم با آب تمیز بشویید یا آنها را به آرامی با سمپاش سینک آشپزخانه بشویید.

در ظرف ، مانند چرخه شستشو آنها را چرخانده تا همه صابون ها بیرون بیایند. وسایل خود را در برابر لبه حوضه جمع کرده و فشار دهید تا رطوبت اضافی از بین برود.

هرگز از ظرافت ها دست نزنید و یا به پارچه یا پارچه صدمه می زنید و باعث می شوید شکل آنها از بین برود.

4- ظروف را به روش درست بشویید

دقیقاً مانند شستن دست ، با مرتب کردن ظرافت های خود شروع خواهید کرد. اما علاوه بر مرتب سازی بر اساس رنگ ، باید بر اساس پارچه نیز مرتب سازی کنید.

ترمه را با توری ، لباس بافتنی با پلی استر و غیره مخلوط نکنید و یا خطر اینکه ظرافتان از دست بدهند شکل خود را از دست می دهید.

مراقب باشید که از زیپ و قفل های فلزی در کنار هم مخلوط و دلپذیر باشید تا از چنگ زدن و پارگی جلوگیری نکنید.
برای لکه هایی که ممکن است قبلاً از دست رفته باشید، می توانید قبل از ریختن ظرافت های خود در شستشو ، آنها را از قبل درمان کنید.

مجدداً ، حذف کننده لکه های طبیعی لکه ها را به آرامی ممکن می کنند. ظرافت های خود را به بیرون بچسبانید و مطمئن شوید که هرگونه زیپ و بسته های دیگر کاملاً بسته شده اند.

ظرافت های خود را درون یک کیسه شستشوی مش قرار دهید، مواد شوینده خود را اضافه کنید و از روش شستشوی “ظریف” یا “ملایم” با آب سرد استفاده کنید.

برای جلوگیری از صدمه ، پایین ترین چرخش چرخش ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید.
چه ظرافت خود را با دست و چه در ماشین لباسشویی خود بشویید ، مراحل آخر هم یکسان است.

اگر اجازه خشک شدن صحیح داده نشود،به راحتی می توان شکل خود را از دست داد. بعد از شستن آنها ، ظریفانه وسایل ظریف خود را تغییر دهید تا آنها را به شکل و اندازه دلخواه برگردانید.

آنها را روی یک حوله تمیز و سفید بگذارید تا خشک شود. هنگامی که قسمت در معرض تقریبا خشک است، پوشاک ظریف خود را روی آن بچرخانید و بگذارید هوا کاملاً خشک شود.

برای خشک کردن ظرافت ها می توانید از یک قفسه خشک کن نیز استفاده کنید، فقط مراقب باشید که کشیده نشوند.

ادامه مطلب  شستشوی پرده دانتل

5- خیساندن ظرافت ها به پاکیزگی آنها کمک می کند

زیبایی لباس زیر شستشوی دست و سایر ظرافت ها این است که فقط به چند دقیقه کار واقعی نیاز دارد. مطمئناً وقت گذاشتن برای خیساندن ظرافت های شما زمان بیشتری می برد ، اما بازپرداخت ارزش زمان صرف شده را دارد.

خیساندن ظرافت های شما به از بین بردن لکه ها کمک می کند و وسایل شما حتی تمیز تر می شود. اولین خط دفاعی خود را در برابر لکه ها بر روی لکه ها خیس کنید.

و مقداری سایش و پارگی را روی آن پارچه های شکننده ذخیره کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:
یک ظرف یا سینک را با آب ولرم کافی پر کنید تا ظرافت های مرتب شده قبلی خود را به طور کامل فرو بریزید.

به آرامی هر ناحیه ای را که خاصیت آن خیس شده یا لکه دار است، بشویید و بگذارید وسایل به مدت 15 دقیقه خیس شوند. با آب تمیز مجدداً تخلیه و دوباره پر کنید و بگذارید تا 5 دقیقه دیگر لطافت شما خیس شود.

ار درست آن را انجام دهید ، خیساندن همه جز سخت ترین لکه ها را از بین می برد. پس از اتمام مراحل خیساندن ، لکه های باقی مانده را بررسی کنید.

هر لکه ای را که کشف کرده اید درمان کنید و به سمت دست یا ماشین لباسشویی حرکت کنید.

6. ظرافت هایی مانند سینه بند به مراقبت ویژه تمیز کردن نیاز دارند

شستشوی لباس:

ساخت بسیاری از سینه بندها شامل underwires ، padding ، عناصر شکل اضافی و بسته های قابل خم شدن می باشد.

همه این مواد متفاوت بدان معنی است که شستشوی ماشین “بزرگ” نیست. هر چیزی که بتواند تعداد زیادی حوله ، راحتی و لباس تمرین را تمیز کند، به احتمال زیاد می خواهد سینه بند مورد علاقه شما را به خطر می اندازد.

با شستشوی دستها و با همان مراقبت هایی که به ظرافت های دیگر خود می کنید، به سینه بندهای خود کمک کنید شکل خود را حفظ کنند و ماندگارتر شوند.

برای تمیز کردن لباس های ظریف این شش نکته تخصصی را دنبال کنید و باعث ماندگاری بیشتر آنها شوید و بهترین ظاهر خود را پیدا کنید.

شما مراقبت از تمیز کردن ظرافت های خود را انجام می دهید و اجازه دهید خدمتکارها با طیف وسیعی از خدمات خانه داری ما از بقیه مراقبت کنند.

منبع: مستر پاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.